ingrid has $30 to buy oil painting class. each tube of paint costs $9.how many tubes can she buy ? do not include units?

8 respuestas

Relevancia
  • hace 4 semanas

    30   divided by 9 equals 3.3333. You can't buy 0.3333 tubes, so she can buy 3 tubes and have $3.00 change. 

  • sepia
    Lv 7
    hace 3 meses

    Ingrid has $30 to buy an oil painting class. 

    Each tube of paint costs $9.

    She can buy 3 tubes.

  • hace 3 meses

    Your grammar it too poor to be able to answer the question.

  • Anónimo
    hace 3 meses

    Sweet mother of god.

  • ¿Qué te parecieron las respuestas? Puedes iniciar sesión para votar por la respuesta.
  • hace 3 meses

    how many tubes can she buy? answer is 3.

  • Cogito
    Lv 7
    hace 3 meses

    How could anyone buy a class?

    How could we NOT include units?

  • hace 3 meses

    Sometimes Home Depot will have a sale on miss-matched colors. $10 per gallon!

  • Anónimo
    hace 3 meses

    You don’t know how to divide 30 by 9. Just round the answer down to the nearest whole number. 

    You spend more time typing up the question than just doing it yourself. 

¿Aún tienes preguntas? Pregunta ahora para obtener respuestas.